O Konferencji

W tym roku obchodzimy okrągłą 10. rocznicę założenia Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości. Dekada działalności to znakomita okazja do spotkania i świętowania jubileuszu podczas naszej Konferencji. Dlatego też serdecznie zapraszamy na VI Międzynarodową Jubileuszową Konferencję z okazji 10. rocznicy Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości (PTPRiD), która odbędzie się 21-22 września 2023 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Temat przewodni Konferencji brzmi „Psychologia religii i duchowości w obliczu dynamicznych zmian osobistych i ogólnospołecznych”. Będzie to szczególne spotkanie z okazji 10. rocznicy formalnego powstania PTPRiD. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości: www.ptprid.org.pl

Językami konferencji są angielski (główny) i polski.

 

Keynote speakerzy

nielsen-kwadrat

prof. Michael E. Nielsen (Georgia Southern University) 

Badania prof. Nielsena dotyczą psychologicznych aspektów wierzeń i zachowań religijnych. Prof. Nielsen był prezesem Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości (Oddział 36. Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego).

„The promises and challenges of religion during difficult times: Humanity faces a myriad of challenges in the 21st century” (przeczytaj abstrakt).

schnell-kwadrat

prof. Tatjana Schnell (Universität Innsbruck)

Badania prof. Schnell dotyczą psychologii osobowości i psychologii różnic indywidualnych. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na empirycznych badaniach poczucia sensu. Prof. Schnell bada, czym jest sens życia, jak można go zmierzyć i jak ludzie nadają sens swojemu życiu. Tatjana Schnell jest także zastępcą dyrektora INNPEACE (Centrum Badań nad Pokojem i Konfliktami).

Heaven on Earth: Religion and spirituality without god” (przeczytaj abstrakt)

grzymala-moszczynska_b-858f43d9

prof. Halina Grzymała-Moszczyńska (Akademia Ignatianum w Krakowie)

Profesor zajmuje się psychologią w kulturze oraz psychologią religii. Jej badania naukowe dotyczą problematyki akulturacji migrantów, roli religii w procesie adaptacji kulturowej uchodźców w Polsce. Zajmuje się również zagadnieniami związanymi z doświadczeniem religijnym, nowymi ruchami religijnymi oraz kliniczną psychologią religii. Była profesorem wizytującym na Uniwersytecie Rochester, Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara oraz wykładowcą na Uniwersytecie w Uppsali.

„Does religion really help refugees?” (przeczytaj abstrakt)

Kontakt

POLSKIE TOWARZYSTWO PSYCHOLOGII RELIGII
I DUCHOWOŚCI

UNIWERSYTET GDAŃSKI

Magdalena Iwanowska
sekretariat 
magdalena.iwanowska@ug.edu.pl

Aleksandra Lewandowska-Walter
sprawy finansowe
aleksandra.lewandowska-walter@ug.edu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Organizatorzy

Honorowy patronat

Honorowy patronat nad konferencją objęli Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Patronat medialny

Partnerzy